Lekcja angielskiego w ramach projektu „Pearson & BBC Live Classes”

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

18 lutego 2022 roku grupa dziewcząt z klasy drugiej o profilu lingwistycznym miała niezwykłą okazję, aby po raz pierwszy wziąć udział w lekcji online, zorganizowanej w ramach inicjatywy „Pearson & BBC Live Classes”. Jest to międzynarodowy projekt, w którym uczniowie z różnych krajów świata uczestniczą w lekcjach języka angielskiego online, prowadzonych przez native speakera, będącego jednocześnie nauczycielem języka angielskiego. W trakcie zajęć uczniowie mają szansę na doskonalenie umiejętności komunikacji w języku obcym oraz kontakt z rówieśnikami z innych kręgów kulturowych. Temat piątkowej lekcji poświęcony był kosztom studiowania na uczelni wyższej (The high cost of University education). Dziewczęta komunikowały się z prowadzącym i innymi uczestnikami w języku angielskim, poznały nowe słownictwo oraz pogłębiły umiejętność krytycznego myślenia. Oprócz drugoklasistek z naszej szkoły w lekcji uczestniczyli także inni uczniowie zarówno z Polski, jak i Meksyku, Tajlandii, Indonezji, Mongolii oraz Hiszpanii. Kolejne lekcje już w kwietniu i maju!