Laureat Wielkopolskiego Konkursu Filmowego

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Dariusz Nowak, uczeń klasy 2A o profilu biologiczno-chemicznym, zajął II miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych w Wielkopolskim Konkursie Filmowym „l love my country – the beauty of Wielkopolska (Kocham swój kraj – piękno Wielkopolski)”. Zadaniem uczestników konkursu było nagranie filmu w języku angielskim, który prezentował piękno wybranego miejsca naszego regionu. Dariusz stworzył pracę o Muzeum im. Adama Mickiewicza w Śmiełowie oraz przyległym do niego ogrodzie krajobrazowym. Konkurs miał na celu doskonalenie kompetencji językowych oraz cyfrowych uczniów i uczennic.
Konkurs został zorganizowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu we współpracy z pozostałymi ośrodkami z Wielkopolski, z merytorycznym wsparciem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Wręczenie nagród odbyło się 9 marca 2024 r. podczas Targów Edukacyjnych w Poznaniu. Opiekunem ucznia był nauczyciel języka angielskiego – Szymon Szymczak.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!