Joasia Owczarska kolejny raz najlepszą recytatorką

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Joasia Owczarska kolejny raz najlepszą recytatorką w półfinale IX Ogólnopolskiego Konkursu „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek obozu KL Ravensbrück”.

13 marca 2023 r. w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia”w Poznaniu odbył się regionalny półfinał IX Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek obozu KL Ravensbrück”, pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. W konkursie naszą szkołę reprezentowały: Joanna Owczarska z kl. IId, Martyna Mikołajczak, Wiktoria Jańczak i Kinga Mikołajczak z kl. Id. Decyzją Komisji Konkursowej pod przewodnictwem Magdaleny Wilczyńskiej-Grześ (Dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Poznaniu), na Gali Finałowej 26 kwietnia 2023 r. w Rudzie Śląskiej, Wielkopolskę będzie reprezentowała Joanna Owczarska. Nagrodą dla wszystkich finalistów jest także możliwość wyjazdu (w maju 2023 r.), do miejsc pamięci w Niemczech.