Językowo – geograficzne Mikołajki klasy 2 f

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

W jaki sposób można spędzić 6 grudnia, czyli Mikołajki? Nietypowo! Klasa lingwistyczna 2 f wybrała się wraz z opiekunami na wykład w j. angielskim na Uniwersytecie Wrocławskim. Wykład dotyczył zagadnienia istnienia i pochodzenia Świętego Mikołaja, a prowadził go pan prof. L. Berezowski z Instytutu Filologii Angielskiej. Miejsce wykładu też było niesamowite, ponieważ zostaliśmy ugoszczeni w Auli Leopoldina UWr. Następnie uczniowie zwiedzili Muzeum Mineralogiczne oraz skorzystali z atrakcji Jarmarku Bożonarodzeniowego na wrocławskim rynku. W trakcie wycieczki edukacyjnej uczniowie wzięli udział w konkursie poszukiwania krasnali. Dla zwycięzców wychowawczyni klasy ufundowała słodki upominek. Już planowany jest kolejny wyjazd integracyjno – naukowy