Jeśli echo ich głosów zamilknie, zginiemy…

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Te słowa stały się mottem uroczystej Gali, która odbyła się w ubiegłym tygodniu w Rudzie Śląskiej, zwieńczając VIII edycje ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”. Gośćmi specjalnymi uroczystości były więźniarki KL Ravensbrück, m.in. dr Wanda Półtawska.
Do gali finałowej konkursu zakwalifikowało się 28 uczniów, którzy zostali wyłonieni w rywalizacjach półfinałowych organizowanych we wszystkich oddziałach IPN w całej Polsce. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły – Joanna Owczarska z kl.ID, która wygrała eliminacje w Poznaniu. Recytatorzy podczas wspólnych spotkań mieli okazję poznać historię obozu w Ravensbrück oraz zintegrować się i zwiedzić Katowice, a także kopalnie Guido w Zabrzu.
Nagrodą główną w konkursie dla wszystkich finalistów i ich opiekunów będzie wyjazd i odwiedzenie Miejsca Pamięci i Przestrogi Ravensbrück w Niemczech w kwietniu 2022 r.