II miejsce drużyny w etapie regionalnym VI Turnieju Debat Historycznych IPN

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

28 maja 2021 r. drużyna SKDO „Kościuszko” w składzie: Kacper Burdziąg, Michał Bobek, Jakub Dudek i Bartosz Ochliński uczestniczyła online w etapie regionalnym VI Turnieju Debat Historycznych IPN oddział w Łodzi. W grupie B pokonała brawurowo drużyny z tej grupy występując w propozycji do tezy: Zmiana granic po II wojnie światowej była korzystna dla Polski oraz w opozycji do tezy: Okres PRL sprzyjał upodmiotowieniu kobiet w życiu społecznym. Tym samym awansowała do półfinału, w którym zmierzyła się z LO z Ostrzeszowa, wygrywając debatę i broniąc propozycji: Okres rządów Edwarda Gierka jest słusznie nazywany „ złotą dekadą” . Teoretycznie teza nie do obrony została przez naszych mówców obroniona. Dzięki temu drużyna zakwalifikowała się do finału. W finale ścierała się na argumenty z VIII LO w Łodzi. Debata była pełna emocji i niezwykle wyrównana. Nasi mówcy wystąpili w roli opozycji do tezy: Decyzję o usunięciu wszystkich upamiętnień Armii Czerwonej z polskiej przestrzeni publicznej należy uznać za słuszną. Po długiej naradzie jurorów wynikiem 2:3 drużyna została sklasyfikowana na drugim miejscu. Wynik punktowy pokazuje, że debata była zacięta i niezwykle kreatywna, a naszym mówcom zabrakły dosłownie dwa kroki do zwycięstwa. Gratulacje dla Kacpra, Michała, Jakuba i Bartka!