Hanna Nowak finalistką 65. Olimpiady Chemicznej

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

W dniach 29-30 marca br. w Warszawie odbył się III etap 65. Olimpiady Chemicznej. Do finału zakwalifikowało się 101 osób z całej Polski, a wśród nich Hanna Nowak z klasy III a.
W piątek, 29 marca przeprowadzono część laboratoryjną zawodów
w pracowniach Politechniki Warszawskiej. Uczestnicy przez 5 godzin zmagali się z dwoma zadaniami praktycznymi. Pierwsze dotyczyło oznaczania wybranych jonów w wodzie solankowo – siarczkowej, a drugie – identyfikacji związków organicznych. Następnego dnia na Uniwersytecie Warszawskim odbył się etap teoretyczny olimpiady. Zwodnicy rozwiązywali 5 skomplikowanych zadań z zakresu chemii fizycznej, nieorganicznej i organicznej.
Wyniki olimpiady zostaną ogłoszone 17 kwietnia, ale już sam udział
w III etapie pozwolił uzyskać Hani tytuł finalisty i zwolnienie z matury z chemii ze 100% wynikiem z tego egzaminu.
Gratulujemy!