Główna – odlotowa – nagroda dla Julii

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

 

Julia Karcz z klasy II d zdobyła jedną z dwóch głównych nagród w konkursie „Żywe Powstanie” zorganizowanym przez Instytut Poznański. Pięćdziesięciu czterech uczniów wielkopolskich szkół zaprezentowało w formie pisemnej lub plastycznej sylwetki osób, które walczyły w Powstaniu Wielkopolskim. Julia za swoją pracę pisemną o Franciszku Kaczmarku – „Z miłości  do Ojczyzny” – link: <https://www.poznanski.org/wp-content/uploads/2019/11/praca-julia-karcz.pdf> otrzymała główną nagrodę, którą jest lot zwiadowczy nad Poznaniem.

Z naszej szkoły jeszcze dwie uczennice wzięły udział w konkursie i obie otrzymały wyróżnienia (lekcje floretu z brązowymi medalistkami Młodzieżowych Mistrzostw Europy):  Natalia Paluszkiewicz z klasy III d za pracę pisemną o swoim pradziadku i Anna Stelmaszyk z klasy II d za „Portret Cepy”. Wszystkie otrzymały również książki o Powstaniu Wielkopolskim i wejściówki na warsztaty „Rozwój obywatelski młodego pokolenia”.

Uczennice przygotowywały się pod opieką p. Iwony Pietras.
Gratulujemy!