Finał wojewódzki w drużynowych biegach na orientację

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Dnia 27.05.2022r. w Rydzynie odbył się finał wojewódzki w drużynowych biegach na orientację. Naszą szkołę reprezentowało 7 zawodników w składzie: Antonina Jaśkiewicz, Klaudia Wesołek, Nadia Taterka, Wanessa Broniszewska, Wiktor Mąka, Oskar Olszewski, Krystian Król. Wszyscy wymienieni uczniowie startowali pierwszy raz w tego typu zawodach. Polegały one na pokonaniu wyznaczonego dystansu w jak najkrótszym czasie, zaznaczając przy tym konkretne punkty. Podczas biegu startujący posługiwali się mapą w skali 1:400. Dziewczęta startowały na dystansie 2.4 km i do zaznaczenia miały 16 punktów, chłopcy 2.5 km i 18 punktów. Wszyscy uczestnicy dotarli do mety a doświadczenie, które zdobyli przyda się w kolejnych zawodach.