Finał Rejonu w Piłce Ręcznej

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Dnia 29.11.2021 rozegrany został Finał Rejonu w Piłce Ręcznej Chłopców i Dziewcząt. Gospodarzem turnieju było LO nr 1 w Jarocinie. Oprócz gospodarzy w zawodach wzięły udział jeszcze drużyny ZSP nr 1 w Jarocinie. Ze względu na kwarantannę związaną z zarażeniem wirusem SARS – CoV-2 w zawodach nie wzięła udział szkoła III LO w Gnieźnie zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt.
Zawody rozegrano zgodnie z regulaminem SZS Wielkopolska. Grano 2 x 20 minut. Po zakończeniu rozgrywek dokonano ich uroczystego podsumowania. Puchary i dyplomy ufundowane zostały przez Rady Rodziców LO nr 1 w Jarocinie oraz ZSP nr 1 w Jarocinie, uczestnikom wręczył organizator. Zawody sędziowali panowie reprezentujący Wielkopolski Związek Piłki Ręcznej w Poznaniu : Dawid Borucki, Jakub Wasiak. Opiekę medyczną sprawowała pielęgniarka szkolna Pani Mariola Królak. Turniej przebiegał w sportowej atmosferze.

Mecz nr 1 chłopcy:
LO nr 1 Jarocin – ZSP nr 1 Jarocin 17:14 ( 6:8) – awans LO nr 1 Jarocin

Bramki LO nr 1 Jarocin: Kacper Strzelczyk 6 br., Mikołaj Drewniak 3 br., Bartosz Banaszak 2 br., po 1 bramce Kacper Boruta, Dawid Sędzicki, Piotr Like,

Mecz nr 2 dziewczęta:
LO nr 1 Jarocin – ZSP nr 1 Jarocin 8:9 ( 1:6) – awans ZSP nr 1 Jarocin

Bramki LO nr 1 Jarocin: Kubacka Katarzuna 3 br., Marta Kurzawa 3 br., po 1 bramce Maria Wasik, Klaudia Deichsler.