Finał Rejonu w Piłce Ręcznej Chłopców

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Dnia 26.11.2019  rozegrany został Finał Rejonu w Piłce Ręcznej Chłopców . Gospodarzem turnieju było  LO nr 1  w Jarocinie. Oprócz gospodarzy w zawodach wzięły udział jeszcze drużyny z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ze Środy Wlkp., II LO Gniezno, ZSP Września.
Zawody rozegrano zgodnie z regulaminem SZS Wielkopolska. Grano z systemem „każdy z każdym” 2 x 15 minut. Przed rozpoczęciem rywalizacji organizator ustalił kolejność rozgrywania meczów. Przy obecności opiekunów drużyn uczestniczących w zawodach dokonano przedmeczowej odprawy oraz dokonano losowania.    Po zakończeniu rozgrywek dokonano ich uroczystego podsumowania. Puchary  i dyplomy ufundowane zostały przez SZS Powiatu Jarocińskiego, uczestnikom wręczył organizator. Poczęstunek   dla wszystkich uczestników turnieju ufundowany został  przez Radę Rodziców przy I LO w Jarocinie. Zawody sędziowali panowie reprezentujący Wielkopolski Związek Piłki Ręcznej w Poznaniu : Dawid Borucki, Jakub Wasiak. Opiekę medyczną sprawowała pielęgniarka szkolna  Pani Mariola Królak. Turniej przebiegał w sportowej atmosferze, nie odnotowano kontuzji.

Kolejność gier:
Mecz 1. Zespół A – Zespół B – CKZiU Środa Wlkp. – LO nr 1 Jarocin 7:14
Mecz 2. Zespół C – Zespół D – II LO Gniezno – ZSP Września  11:13
Mecz 3. Zespół A – Zespół C – CKZiU Środa Wlkp.  – II LO Gniezno  14:7
Mecz 4. Zespół B – Zespół C – LO nr 1 Jarocin – ZSP Września  10:8
Mecz 5. Zespół A – Zespół D – CKZiU Środa Wlkp. – ZSP Września 13:12
Mecz 6. Zespół B – Zespół C – LO nr 1 Jarocin – II LO Gniezno 10:0 (wal.)

Kolejność końcowa :
1.    LO nr 1  Jarocin – awans do półfinału woj.
2.    CKZiU Środa Wlkp.
3.    ZSP Września
4.    II LO Gniezno

Skład drużyny LO nr 1 Jarocin: Stróżyk Szymon, Smolarek Marcel, Maleszka Mateusz, Komendziński Szymon, Klapczyński Mateusz, Galewski Wojciech, Gabryszak Mateusz, Bartkowiak Nikodem, Bzodek Antoni, Janicki Cezary, Jankowski Patryk, Siejak Piotr, Stachowiak Piotr, Kubiak Kacper.