Finał Rejonu w Koszykówce 3×3 dziewcząt

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Dnia 19.05.2022 rozegrany został Finał Rejonu w Koszykówce 3×3 dziewcząt. Gospodarzem turnieju było LO nr 1 w Jarocinie. W Finale Rejonu Poznań Teren Wschód w koszykówkę 3×3 udział wzięło pięć drużyn. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie, III Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Jarocinie.
Grano systemem każdy z każdym zgodnie z przepisami gry ustalonymi przez SZS „Wielkopolska”. Przed rozpoczęciem rywalizacji organizator ustalił kolejność rozgrywania meczów. Przy obecności opiekunów drużyn uczestniczących w zawodach dokonano przedmeczowej odprawy oraz dokonano losowania. Organizatorzy zadbali o nagłośnienie i oprawę muzyczną. Przekazano również uczestnikom informacje dotyczące sposobu przeprowadzenia zawodów. Po zakończeniu rozgrywek dokonano ich uroczystego podsumowania. Nagrody i puchary uczestnikom wręczał organizator. Drużyny oprócz dyplomów otrzymały pamiątkowe puchary ufundowane przez Szkolny Związek Sportowy Powiatu Jarocińskiego.

Wyniki kolejno rozgrywanych meczów:

III LO Gniezno – ZSP nr 2 Jarocin – 6:3
ZSP nr 1 Jarocin – I LO Gniezno 0:21
LO nr 1 Jarocin – ZSP nr 2 Jarocin 6:4
III LO Gniezno – ZSP nr 1 Jarocin 12:2
LO nr 1 Jarocin – I LO Gniezno 2:15
ZSP nr 2 Jarocin – ZSP nr 1 Jarocin 14:3
ZSP nr 1 Jarocin – LO nr 1 Jarocin 3:4
I LO Gniezno – III LO Gniezno 18:6
LO nr 1 Jarocin – III LO Gniezno 3:9
I LO Gniezno – ZSP nr 2 Jarocin 16:3

Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. I Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie – awans do finału wojewódzkiego
  2. III Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie – awans do finału wojewódzkiego
  3. Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Jarocinie
  4. Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie
  5. Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie