Finał Rejonu w Koszykówce 3×3 chłopców

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Dnia 20.05.2022 rozegrany został Finał Rejonu w Koszykówce 3×3 chłopców. Gospodarzem turnieju było LO nr 1 w Jarocinie. W Finale Rejonu Poznań Teren Wschód w koszykówkę 3×3 udział wzięło pięć drużyn. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie, I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, Zespół Szkół Politechnicznych we Wrześni, Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Jarocinie.
Grano systemem każdy z każdym zgodnie z przepisami gry ustalonymi przez SZS „Wielkopolska”. Przed rozpoczęciem rywalizacji organizator ustalił kolejność rozgrywania meczów. Przy obecności opiekunów drużyn uczestniczących w zawodach dokonano przedmeczowej odprawy oraz dokonano losowania. Organizatorzy zadbali o nagłośnienie i oprawę muzyczną. Przekazano również uczestnikom informacje dotyczące sposobu przeprowadzenia zawodów. Po zakończeniu rozgrywek dokonano ich uroczystego podsumowania. Nagrody i puchary uczestnikom wręczał organizator. Drużyny oprócz dyplomów otrzymały pamiątkowe puchary ufundowane przez Szkolny Związek Sportowy Powiatu Jarocińskiego.

Wyniki kolejno rozgrywanych meczów:

I LO Gniezno – ZSP nr 2 Jarocin 9:3
ZSP nr 1 Jarocin – ZSP Września 6:7
LO nr 1 Jarocin – ZSP nr 2 Jarocin 12:4
I LO Gniezno – ZSP nr 1 Jarocin 12:2
LO nr 1 Jarocin – ZSP Września 7:9
ZSP nr 2 Jarocin – ZSP nr 1 Jarocin 4:5
ZSP nr 1 Jarocin – LO nr 1 Jarocin 6:4
ZSP Września – I LO Gniezno 3 :8
LO nr 1 Jarocin – I LO Gniezno 9:10
ZSP Września – ZSP nr 2 Jarocin 5:3

Klasyfikacja końcowa turnieju

  1. I Liceum Ogólnokształcące Gniezno – awans do finału wojewódzkiego
  2. Zespół Szkół Politechnicznych Września – awans do finału wojewódzkiego
  3. Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Jarocinie – awans do finału wojewódzkiego
  4. Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie
  5. Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie