Eliminacje II etapu 65 Olimpiady Chemicznej

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Hanna Nowak, z klasy IIIa, która pomyślnie przeszła przez etap wstępny i pierwszy  65 Olimpiady Chemicznej, w dniach 11, 18 i 25 stycznia br. uczestniczyła w seminariach i zajęciach laboratoryjnych dla olimpijczyków, przygotowując się w ten sposób do udziału w kolejnym etapie tego konkursu.
Eliminacje II etapu olimpiady odbyły się 1 i 2 lutego br. na Wydziale Chemii UAM w Poznaniu, a wzięło w nich udział 16 uczniów z okręgu, wśród których była i nasza uczennica. W piątek, uczestnicy przez   5 godzin rozwiązywali zadania z chemii fizycznej, organicznej i nieorganicznej, a w sobotę w laboratorium zmagali się z problematyką analizy jakościowej. Zadania, zwłaszcza te z części laboratoryjnej, zostały ocenione jako bardzo trudne, nie tylko przez uczniów, ale i przez profesorów przeprowadzających zawody.
Jest to już drugi udział H. Nowak w olimpiadzie. W ubiegłym roku nie udało jej się zakwalifikować do etapu ogólnopolskiego. Mamy nadzieję, że  tym razem,  wystarczyło jej wiedzy i  umiejętności, aby dostać się do finału. Teraz z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.