Dzień z Naszym Patronem

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Jak co roku, w marcu, świętujemy Dzień Patrona. W piątek uczciliśmy Jego pamięć na uroczystej akademii, na której przypomnieliśmy sobie nie tylko najważniejsze wydarzenia z jego życia, ale i odkrywaliśmy mniej znane fakty, pomijane zazwyczaj w szkolnych podręcznikach. Piękną oprawę uroczystości, zapewnił Chór Resonantes pod batutą Pani Agnieszki Sobczak oraz uczniowie: Michalina Matuszak, Dobrusia Wielgosz i Mateusz Żabiński przy akompaniamencie Marcelego Kuropki. W czasie uroczystości ogłoszono również wyniki konkursu “Kościuszko bez tajemnic”. Spośród 63 biorących w nim udział uczestników, nagrodzono 20, którzy uzyskali największą ilość punktów. Wśród wyróżnionych, najlepszy rezultat osiągnęła Dorota Andrzejewska z kl.2E. Nagrodzonym gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zainteresowanie konkursem.

Fot. Franciszek Kaczmarek