Dzień Patrona Szkoły

24 marca 2017r. w 223 rocznicę przysięgi T. Kościuszki na Rynku Głównym w Krakowie (początek  insurekcji) nasze liceum obchodziło po raz kolejny Dzień Patrona. Obchody były szczególne, ponieważ uchwałą Sejmu RP  Rok 2017 jest rokiem Tadeusza Kościuszki. W trakcie uroczystości z udziałem pocztu sztandarowego i chóru szkolnego wehikułem czasu przybył do zebranych Tadeusz Kościuszko, który opowiedział z pasją  o swoim życiu i działalności, między innymi jako Naczelnika Sił Zbrojnych Narodowych.

Laureaci konkursu na Album o Patronie szkoły otrzymali upominki. Byli to uczniowie z klasy 1e i 1c . Uczniowie z klasy 2c specjalnie na ROK KOŚCIUSZKOWSKI nakręcili film o Patronie, którego scenarzystą i reżyserem jest Zosia Brunarska. Zebrani,  z wielkim zainteresowaniem i uśmiechami na twarzach, obejrzeli   premierę  filmu I LO o T. Kościuszce. Nagrodzili gromkimi brawami Zosię  i jej grupę aktorską. Słowa  uznania i podziękowania w imieniu dyrektora i zespołu nauczycieli historii  skierował do młodych twórców wicedyrektor P. Grzegorzewski. Wręczył im  także upominki.

W dalszej części obchodów Dnia Patrona  został zaprezentowany film TVP Historia „Jego imię Polska. Tadeusz Kościuszko.” Po  filmie uczniowie rozchodzili się do klas w rytmie piosenki „ Hej Tadeuszu”.

O Patronie  inaczej – film autorstwa uczniów Naszego Liceum.

Fotorelacja  z obchodów Dnia Patrona.