Asia – Supermatematyk

W piątek 21 kwietnia 2018 w poznańskim Liceum Ogólnokształcącym im.  Marii Magdaleny odbył się wojewódzki finał konkursu Supermatematyk. Wcześniejsze dwa etapy odbywały się w szkołach, z podziałem na kategorie: licea ogólnokształcące, technika i szkoły zawodowe. W kategorii liceów z naszego miasta do etapu finałowego zakwalifikowało się pięcioro uczniów, wszyscy z I LO im. Tadeusza Kościuszki. W finale wojewódzkim konkursu Super Matematyk wzięło udział trzystu uczniów z całej Wielkopolski. Joanna Matuszak z klasy 2c została najlepszą matematyczką w Wielkopolsce. Konkurs odbywał się pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Bardzo serdecznie Asi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.