Aktywna działalność Szkolnego Koła Wolontariatu

Kategorie: Szkolne newsy
Opublikowano:

Od września do grudnia 2017 r. uczniowie naszego liceum bardzo intensywnie angażowali się w działalność SKW w myśl zasady, że warto pomagać innym. Dobro przekazane dalej zawsze do nas powraca.
Po pierwsze, wolontariusze zbierali plastikowe nakrętki (zdj. Nakrętki 3), które przekazane fundacji Ogród Marzeń wspomogą potrzebujące dzieci.
Po drugie, młodzież uczestniczyła w akcjach fundacji Redemptoris Missio z Poznania, tym razem organizując zbiórkę materiałów opatrunkowych dla dzieci afrykańskich pt.: Opatrunek na ratunek (zdj. Fundacja 1).
Po trzecie, uczniowie postanowili wesprzeć Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Radlinie, kwestując podczas szkolnego jarmarku świątecznego (zdj. Jarmark 1, jarmark 2, jarmark 4, jarmark 5). Zebrane pieniądze zostały skrupulatnie policzone i przekazane na konto schroniska.
Po czwarte, dzięki zaangażowaniu harcerzy udało się także zorganizować paczki świąteczne dla potrzebujących.
Mamy nadzieję, że w nowym roku 2018 aktywność wolontariuszy w naszej szkole będzie jeszcze bardziej widoczna. Zachęcamy wszystkich do współpracy.