|  Kontakt  |  Poczta na WWW  |
 
 Terminarz roku szkolnego           
 Samorząd uczniowski  
 Osiągnięcia szkoły         
 Medal Patrona Szkoły    
 Chór                                 
 Chemia do chemii
 Angielski Klub Olimpijczyka
 Projekty                             
 Sport                                 
 Lont                                   
 Szkolny Klub Wędrowca    
 Portal edukacyjny           
 Szkolny Klub HarcerzaLoading Flash movie...Wszelkie uwagi o stronie, sugestie, materiały do umieszczenia prosimy kierować na adres:
administrator@liceum-jarocin.pl

    

Z życia szkoły 2014-2015

2013-2014

2012-2013

2011-2012

2010-2011


Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2105


[2015-06-26]
Uwaga maturzyści!
Odbiór zaświadczeń o wynikach matur
30 czerwca 2015 r. o godz. 13:00

Absolwenci, którzy nie mogą odebrać zaświadczeń osobiście,
 mogą pisemnie upoważnić inną osobę legitymującą się dowodem osobistym,
podając nr dowodu w upoważnieniu.
[2015-06-24]
Rekrutacja 2015

Wybierz najlepszą szkołę w powiecie!


Wszystko o rekrutacji >>>

[2015-02-28]
Matura 2015


[2015-05-04]
Uroczystość zakończenia roku klas III LO
oraz
Uroczystość odnowienia matur po 50 latach

[2015-04-26]
IV Powiatowy Konkurs Matematyczny rozstrzygnięty!

Poziom podstawowy:    1 miejsce   Łukasz Przymus ZSO Jarocin
                                           2 miejsce   Olga Tobolska ZSO Jarocin
                                           3 miejsce   Edyta Czekalska  ZSP Nr 1 Jarocin

Poziom rozszerzony:      1 miejsce   Paulina Warkocka ZSO Jarocin
                                           2 miejsce  Agata Nowicka ZSO Jarocin
                                           3 miejsce  Tomasz Paluszkiewicz ZSO Jarocin

[2015-04-23]

Laureaci VIII Rejonowego Konkursu Informatycznego 2015
I miejsce - Tomasz Paluszkiewicz - III E
Gratulacje!
[2015-04-10]
Konsul w LO

6 marca 2015 roku w naszym Liceum Ogólnokształcącym gościł Generalny Konsul Honorowy Albanii w Polsce Jarosław Rosochacki.
Gość, który przybył na zaproszenie naszego liceum, opowiadał o Albanii - kraju ciekawym i niezwykle intrygującym.
Zachęcał do odwiedzenia tego rejonu Europy. Barwne i ciekawe opowieści Konsula wzbudziły wśród uczniów zaciekawienie o kraju, który dla wielu z nas jest miejscem niezwykle "egzotycznym". [KH]

[2015-03-31]
Uwaga konkurs!

Regulamin konkursu >>>

Załącznik do regulaminu konkursu >>>

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych >>>

[2015-03-17]

Noc w bibliotece

Niecodzienne spotkanie DKF - Dyskusyjnego Klubu Filmowego odbyło się w naszej bibliotece z piątku (23 stycznia) na sobotę (24 stycznia). Wieczór rozpoczął się projekcją filmu „Między wierszami”, po której - jak zwykle na tego typu spotkaniach - członkowie DKF dzielili się wrażeniami na temat obejrzanej produkcji. Nie obyło się bez burzliwej dyskusji na temat wyborów głównych bohaterów.
Po projekcji przyszedł czas na pizzę i gry planszowe. Pięć dwuosobowych zespołów walczyło o zwycięstwo w grze planszowej „Alians”. Bardzo emocjonująca, a jednocześnie wywołująca salwy śmiechu rozgrywka zakończyła się zwycięstwem Sary Kasprzak i Jędrzeja Marszałka. Były również nocne rozmowy i krótki sen wśród książek. Noc w bibliotece zakończyła się wspólnym śniadaniem. 

[2015-02-15]
Honorowe oddawanie krwi

[2015-02-09]
I Powiatowy Konkurs Krasomówczy

Zwycięzcami I Powiatowego Konkursu Krasomówczego została drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Marta Bajaczyk, Jarosław Gajda i Alicja Rozpendowska.  Konkurs odbył się w czwartek 28 stycznia. Jego głównym celem było rozbudzenie zamiłowania do pięknego, sugestywnego mówienia  i kształtowanie umiejętności poprawnego i logicznego formułowania myśli. Chodziło o wyłonienie najlepszego mówcy spośród uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu jarocińskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali książki dotyczące komunikacji językowej i upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie.


Organizatorkami konkursu były: Beata Udzik - doradca metodyczny j. polskiego i bibliotekarki: Grażyna Cychnerska i Krystyna Pietrzak – Jackowiak.

[2015-02-14]

Deutsch-Wagen-Tour w naszym liceum

Dnia 3 lutego odbyły się zajęcia języka niemieckiego w ramach projektu Deutsch-Wagen-Tour organizowanego przez Goethe Institut wraz z Niemiecką Izbą Gospodarczą pod patronatem Ministerstwa Edukacji oraz sposnora firmy Volkswagen Polska. Zajęcia mają na celu promowanie nauki języka niemieckiego oraz wskazania plusów znajomości właśnie tego języka. Zajęcia prowadzone przez panią Justynę spotkały się z wielką aprobatą uczniów, ponieważ w całości prowadzone były metodami aktywizującymi. Dodatkowo ćwiczenia ruchowe w zestawieniu z poszerzaniem wiedzy o Niemczech okazały się wspaniałą formą nauki. Wszyscy na końcu stwierdzili, że alles war klar.Koordynator projektu w szkole: Dorota Andrzejewska
[2015-02-07]
AIESEC w LO!

W zeszłym tygodniu w naszej szkole pojawili się egzotyczni goście z Argentyny i Brazylii. To studenci z organizacji AIESEC. Prowadzili codziennie zajęcia w języku angielskim i hiszpańskim prezentując informacje dotyczące krajów, z których pochodzą. W wolnym czasie Agustina i Wilian spotykali się z naszymi licealistami i poznawali bliżej polską młodzież. Bardzo podoba im się Polska, w szczególności ludzie. Jedyny nieprzyjemny akcent ich pobytu to nasza pogoda.AIESEC jest globalną, niezależną, apolityczna, nie działającą dla zysku organizacją prowadzoną przez studentów i niedawnych absolwentów. Członkowie interesują się bieżącymi problemami otaczającego nas świata, przywództwem oraz zarządzaniem. AIESEC nie dyskryminuje ze względu na rasę, kolor skóry, płeć, orientację seksualną, wyznanie, religię ani etniczne czy społeczne pochodzenie. AIESEC jest największą organizacją studencką na świecie. Jest obecny w ponad 110 krajach oraz zrzesza ponad 85 000 członków. W celu zapewnienia rozwoju przyszłych liderów, AIESEC oferuje swoim członkom doświadczenie liderskie oraz międzynarodowe w ramach praktyk zagranicznych. W AIESEC aktywnie zdobywasz praktyczną wiedzę w globalnym środowisku.
[2015-02-07]

Patronat Poliechniki Poznańskiej!

Politechnika Poznańska objęła patronatem uczniów klasy z rozszerzeniem matematyczno-fizyczno-informatycznym w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie.
Szefowie obu placówek podpisali stosowne porozumienie w tej sprawie. W ramach współpracy uczniowie z LO będą między innymi uczestniczyć w wykładach i warsztatach organizowanych przez politechnikę. Planuje się również wspólną organizację przedsięwzięć studentów i uczniów klasy patronackiej, odbywać się mają wizyty studyjne, konferencje i festiwale.


Uczniowie naszej szkoły będą także uczestniczyć w wykładach otwartych w ramach cykli: „Sekrety Fizyki”, „Festiwalu Nauki i Sztuki” oraz „Nocy Naukowców” organizowanych przez politechnikę. Koordynatorem współpracy z ramienia ZSO w Jarocinie została nauczycielka i metodyk Wiesława Idziak.

[2015-01-30]
Patronat historyczny w LO!

Kolejna „klasa akademicka” tworzona jest w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Będziemy współpracować z Instytutem Historii UAM. Porozumienie patronackie podpisali prorektor UAM prof. dra hab. Zbigniew Pilarczyk, starosta jarociński Bartosz Walczak oraz dyrektor ZSO w Jarocinie Tomasz Kosiński.
Przedsięwzięcie ma umożliwić uczniom Klasy akademickiej pogłębianie zainteresowań dotyczących edukacji historycznej oraz rozpropagowanie oferty naukowo-dydaktycznej Instytutu Historii UAM. Uczniowie Klasy akademickiej będą mogli korzystać także z zaplecza naukowo-dydaktycznego Instytutu Historii UAM, a szczegółowy program współpracy będzie ustalany na bieżąco z dyrektorami oraz kierownikami zakładów naukowych Instytutu Historii UAM – informuje Tomasz Kosiński, dyrektor ZSO w Jarocinie.Instytut Historii UAM zobowiązał się do umożliwienia udziału uczniów Klasy akademickiej w  otwartych wykładach, ćwiczeniach, warsztatach. Koordynatorem współpracy z Instytutem Historii UAM z ramienia jarocińskiego liceum będzie pani Danuta Durczak-Karlińska. Porozumienie zawarte zostało na okres trzech lat.
[2014-12-17]
Uroczystość odsłonięcia tabliczek pamiątkowych

6 lutego 2015 r. odbyła się uroczystość odsłonięcia tabliczek pamiątkowych absolwentów Liceum Ogólnokształcącego
im. Tadeusza Kościuszki z roku 1949:
  • ks. prałata Bronisława Jankowskiego - prefekta w latach
    1956 - 1965
  • prof. doktora habilitowanego Sławoja Kucharskiego - profesora Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

Fotorelacja w galerii >>>
[2015-01-18]
Studniówka 2015
(za nami... )


Fotorelacja w galerii >>>
[2015-01-18]
Uwaga konkurs!

Starostwo Powiatowe w Jarocinie
ogłasza konkurs na film (spot) reklamowy

„Szkoła oczami ucznia”

Szczegółowy regulamin konkursu >>>

Atrakcyjne nagrody! Zachęcamy do udziału.

Prace proszę składać do 22 stycznia 2015 r. w gabinecie wicedyrektorów.

[2015-01-08]
Uwaga!

W piątek 9 stycznia 2015 o godz. 17.00
zbiera się komitet studniówkowy.
[2015-01-06]
Podziękowania!

[2014-12-16]


Jasełka 2014
Było pięknie i świątecznie. Wyjątkowe duchowe przeżycie!
Dziękujemy wszystkim wykonawcom,
pani prof. Danucie Urbańskiej, pani prof. Agnieszce Sobczak,
obsłudze technicznej oraz innym,
którzy włożyli swój wkład w uświetnienie tej uroczystości.
Fotorelacja w galerii >>>
oraz na FB >>>
[2014-12-19]
Wycieczka edukacyjna do DreznaW dniu 12 grudnia 48-osobowa grupa uczniów udała się wraz z nauczycielami na wycieczkę  po starym Dreźnie, a przy okazji poczuć smak i atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia na niemieckim jarmarku bożonarodzeniowym.

O godz.10.00 dotarliśmy do centrum starego Drezna, gdzie czekał na nas przewodnik. Rozpoczęliśmy zwiedzanie od pałacu Zwinger przechodząc dalej pod słynną drezdeńską Sempero-per.  Następnie udaliśmy się na Tarasy Cesarskie mijając po drodze Pałac Wettynów, Hofkirche i Albertinum, gdzie zajrzeliśmy do Muzeum Sztuki Współczesnej. Spacer po mieście zakończyliśmy na Starówce przy słynnym kościele Frauenkirche. Przy stojącym obok kościoła pomniku Marcina Lutra zrobiliśmy pamiątkowe grupowe zdjęcie. Po dwugodzinnym spacerze wróciliśmy do pałacu Zwinger, gdzie zwiedziliśmy znajdujące się tam trzy muzea: „Alte Meister”- galeria starych mistrzów, przepięknej porcelany i salon matematyczno-fizyczny. Po obejrzeniu imponującej kolekcji wszystkich muzeów udaliśmy się na 580 - jubileuszowy Dresdner Striezelmarkt, gdzie podziwialiśmy bajeczny wystrój stoisk jarmarku. Poczuliśmy się jak w zaczarowanym mieście, gdzie przy świątecznej muzyce można było podziwiać produkty regionalne Saksonii:np.ozdoby choinkowe z gór Rudaw: Nussknacker, Räuchermännchen, Weihnachtspyramide,Schwibbogen. Spróbowaliśmy tradycyjnej niemieckiej Bratwurst i innych specjalności niemieckiej kuchni. Późnym wieczorem dotarliśmy szczęśliwi i zadowoleni do domu.     
Opiekunowie: Dorota Andrzejewska, Małgorzata Kubiak, Krystyna Jackowiak, Marek Tyrakowski i Paweł Goździaszek.

[2014-12-15]
Mikołajki 2014

[2014-12-08]
 Awans piłkarzy ręcznych do finału wojewódzkiego!


Finał Rejonu Teren Poznań Wschód  szkół ponagimnazjalnych  w   piłce ręcznej   w ramach   XVI  Licealiady  w  roku  szkolnym  2014/2015

Finał zawodów odbył się w sali gimnastycznej w Jarocinie. Gospodarzem zawodów był   ZSO w Jarocinie. W turnieju wzięły udział 4 zespoły wyłonione z finałów powiatowych: LO Września, ZSO Jarocin , II LO Gniezno, LO Środa Wlkp.. Turniej otworzył  Dyrektor ZSO Jarocin Tomasz Kosiński.  Zawody rozegrano systemem ”każdy z każdym”.
Dodatkowo wszystkie  drużyny otrzymały pamiątkowe puchary ufundowane przez Szkolny Związek Sportowy Powiatu Jarocińskiego .
W trakcie turnieju zawodnicy  otrzymali od organizatorów napoje oraz drożdżówki, a trenerzy,  zaproszeni goście oraz osoby towarzyszące okolicznościowy poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców ZSO w Jarocinie.
Zawody sędziowali: Łukasz Stachowiak, Wojciech Pawłowski, obsługa medyczna Mariola Królak, organizatorem był Dolata Maciej.

[2014-12-06]
Stypendium Prezesa Rady Ministrów


[2014-11-25]
Połowinki 2014


Fotorelacja w galerii >>>
[2014-11-23]
 "BAL KOŚCIUSZKOWSKI"

(reaktywacja)


[2014-11-24]
„Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia.”

Powyższe słowa stały się mottem spotkania z panią Elżbietą Szymanek, absolwentką naszego liceum, która 30 października opowiedziała o swojej podroży dookoła świata, trwającej 10 miesięcy. Podczas rozmowy uczniowie mogli posłuchać o różnego rodzaju tradycjach, obrzędach, obowiązujących na całym świecie, a także obejrzeć zdjęcia z wędrówki, wykonane przez panią Szymanek. Rozmowa, którą doskonale poprowadziła Adrianna Pańczak, uczennica klasy maturalnej, obfitowała w anegdoty z podróży, ale było też historią o trudach i problemach, które na swojej drodze może spotkać wędrowiec. Spotkanie pokazało, czym dla człowieka jest podróżowanie i co zmienia w życiu. Okazuje się, ze jest poznaniem własnego charakteru oraz możliwością odkrycia tego, co do tej pory nie zostało odkryte.


Więcej informacji na temat samej podróży naszej absolwentki można znaleźć na jej blogu: offtoseetheworld.

Organizatorem spotkania była klasa 3d z wychowawcą.

[2014-11-13]
Mistrz olimpijski
Władysław Kozakiewicz w LO


Fotorelacja w galerii >>>
[2014-11-12]
NARODOWE  ŚWIĘTO  NIEPODLEGŁOŚCI


 
7 listopada 2014 r. szkoła zorganizowała
„Marsz dla  Niepodległej”
oraz
„Bieg Niepodległości.”


W imprezie wzięli udział uczniowie klas pierwszych i drugich, którzy przeszli z boiska szkolnego ulicami T. Kościuszki oraz Niepodległości na rynek. Uroczystość uświetnił koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego oraz solistów. Odbył się również specjalny apel poświęcony odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Zapalono znicze pod tablicą upamiętniającą jarocińskich powstańców. Pamięć tamtych dni uczczono poprzez utworzenie przez uczniów flagi narodowej z baloników, następnie wypuszczenie ich do nieba.


Dyrektor T. Kosiński dał sygnał do BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI.
Udział w nim wzięła kilkunastoosobowa grupa uczniów i nauczycieli wychowania fizycznego ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu jarocińskiego. Bieg zakończył się w Mieszkowie pod pomnikiem pierwszego dowódcy Powstania Wielkopolskiego - gen. Stanisława Taczaka.
[2014-11-05]
Dzień Edukacji Narodowej
Ślubowanie klas pierwszych


[2014-10-14]
Otrzęsiny klas pierwszych


[2014-10-10]
Miting lekkoatletyczny


16 września 2014 r. odbył się na stadionie szkolnym Miting Lekkoatletyczny o Puchar Dyrektora Szkoły. Wzięły w nim udział szkoły ponadgimnazjalne z powiat jarocińskiego, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie, Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach  jako gospodarz Zespól Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Organizatorami mitingu byli nauczyciele wychowania fizycznego. Zawody były eliminacjami przed Indywidualnymi Mistrzostwami Powiatu w Lekkiej Atletyce, które odbędą się 25 września 2014 r.

Otwarcia zawodów dokonał dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie mgr Tomasz Kosiński.  Miting rozgrywany był w konkurencjach biegowych i technicznych, 60m K i M, 200m K i M, 400m K i M, 800m k i M, skoku w dal K i M, pchnięciu kulą K i M. Zwieńczeniem rywalizacji uczniów były sztafety 4x200m K i M.

Klasyfikację drużynową wygrał gospodarz zawodów Zespół Szkół Ogólnokształcących, drugie miejsce zajął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie, trzecie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 oraz czwarte Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


[2014-09-16]
Uroczystość rozpoczęcia
roku szkolnego 2014/2015

[2014-09-01]
Wstępne wyniki matury 2014
w naszym LO


[2014-06-29]

 
 
  © Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie, 2010