Powiatowy konkurs “Kroniki rodzinne”

POWIATOWY  KONKURS  “KRONIKI RODZINNE”  ROZSTRZYGNIĘTY !

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego został ogłoszony powiatowy konkurs “Kroniki rodzinne. Udział Jarociniaków w Powstaniu Wielkopolskim 1918 /1919 i odzyskaniu niepodległości”. Komisja konkursowa spośród 143 przygotowanych przez młodzież prac, wyłoniła 8 najlepszych. Wśród nagrodzonych znalazły się 4 prace  naszych licealistów.

Natalia Paluszkiewicz „Śladami Ignacego Jędrzejaka”

Jakub Wawrzyniak „Ignacy Jędrzejak. Kronika życia”

Łukasz Florczyk “Mój pradziadek Ludwik. Cichy bohater”,

Zuzanna Andrzejczak i Zofia Ekert „To był mój ojciec…Wspomnienia córki Powstańca Wielkopolskiego”

Oprócz tego komisja konkursowa rekomendowała 6 prac do wyróżnień specjalnych, wśród nich znalazły się 3 prace uczniów jarocińskiego liceum:

Joanna Gola i Anna Kubacka „Edmund Rogalski -wielki patriota i prawy człowiek”,

Nikodem Walczak  „ Stanisław Nowak”

Kornel Lewandowski  „ Mój pradziadek Franciszek Wyremblewski”.

Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną wydane w specjalnej publikacji, upamiętniającej 100. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości i wybuch Powstania Wielkopolskiego.

20181017_112304 (1)[2]