100 spotkań za 100-lecie szkoły – Dawid Kowalski

Przylądek Horn
Kategorie: Szkolne newsy
Opublikowano:

W środę 14 marca o godz. 10:50 kapitan żeglugi wielkiej Dawid Kowalski, absolwent naszej z roku 1995, spotka się z uczniami.

Kapitan Kowalski Wyższą Szkołę Morską w Gdyni ukończył w roku 2000. W trakcie studiów na Wydziale Nawigacyjnym – Kierunek Transport Morski odbył szereg praktyk na statkach szkoleniowych i jednostkach handlowych. Jednym z jego pierwszych rejsów dalekomorskich, była praktyka szkolna na pokładzie Daru Młodzieży (czteromiesięczny rejs z Osaki do Gdyni).

Po zdobyciu tytułu magistra, inżyniera oraz dyplomu oficera wachtowego na statkach morskich przez pierwsze dwa lata pracował na statkach handlowych (promy pasażersko- towarowe, kontenerowce i statki poziomego załadunku typu Ro-Ro).

W 2002 roku  otrzymał pierwszą propozycję pracy na statkach pasażerskich. i to był szczególny zwrot w jego karierze. Od 16 lat pracuję na dużych statkach wycieczkowych, wożąc pasażerów do najciekawszych miejsc na świecie.  Kilkakrotnie opłynął ziemię dookoła i odwiedził miejsca, które niewiele osób widziało: od Islandii i Zatoki Świętego Wawrzyńca po Przylądek Horn i chilijskie fiordy, od Papui Nowej Gwinei po brzegi Brazylii, od Wysp Wielkanocnych po słoneczne plaże Morza Karaibskiego.

Spotkanie ma charakter otwarty.